Příroda v okolí

Opočenská naučná stezka

Příjemnou a současně poučnou procházku po okolí města Opočno Vám určitě nabídne Opočenská naučná stezka.
Naučná stezka má dva okruhy a tak si můžete buď zvolit procházku Městem a parkem nebo Kolem rybníku Broumar. Informační tabule jsou na obou trasách rovnoměrně rozmístěny, ale tematicky na sebe striktně nenavazují. Je tedy na Vás, odkud se na naučnou stezku vydáte, můžete si navrhnout vlastní trasu.
Celá trasa naučné stezky měří celkem cca 11 kilometrů, okruh Městem a parkem 5 km a okruh Kolem Broumaru 4 km. Pomalou procházkou lze tedy oba okruhy projít během jednoho dne a ještě se dozvíte spoustu zajímavých věcí, které se týkají samotného města Opočno, jeho krásného zámeckého parku, zámeckého letohrádku, který leží ve zmíněném parku a také je zde několik informačních tabulí věnováno rybníkářství, Broumarským slatinám či životu Broumaru.
Městský okruh Vás seznámí se zámeckým parkem, který leží u Zlatého potoka, pak pokračuje dále po jeho břehu k údolím k zámku Opočno, parku před letohrádkem a na Kupkovo náměstí, kde se můžete dozvědět něco o Mariánském sloupu, který tvoří dominantu tohoto náměstí. Také se seznámíte s historií města, s jeho dávnými majiteli a významnými osobami, které zde pobývali.
Opočenská naučná stezka Vám tedy nabízí přírodní okruh kolem rybníku Broumar a možností koupání anebo můžete spíše zavítat do historie a zvolit si tak okruh městský.

 

Jste zde: Domů Turistika Příroda v okolí